Recenze: Šťastní lidé čtou a pijou kávu.


Anotace:
Dá se vyléčit zlomené srdce? Mladá Pařížanka Diane je přesvědčená, že šťastní lidé čtou a pijou kávu, a proto tak nazve svou kavárnu. Když však při automobilové nehodě zahyne její manžel i malá dcerka, Diane ztratí smysl života. Zoufalá mladá žena se zcela uzavře před světem a přestane se starat i o svou literární kavárnu. Nakonec se rozhodne odjet do Irska, které toužil navštívit její muž, a na jeho bouřlivém a drsném pobřeží dát do pořádku svůj život. Netuší, že tu potká muže, který rázem její život změní. Záhadný fotograf Edward, kolem nějž se dějí podivné věci, ji přiměje vrátit se do života.

Autor: Agnes Martin-Lugand
Počet stran: 224
Žánr: Román
Psáno v 1. osobě

Dojmy z knihy:
Už dlouho jsem se nespletla u odhadu knížky v takové míře, jako právě u Šťastných lidí. Podle obálky jsem čekala román plný romantiky, kávy, knížek a Paříže. Nakonec se z tohoto románu vyklubal příběh plný bolesti, smutku a ztrát.
Je to skvělá oddechová kniha. Snadno se čte a od děje se jen těžko odtrhnete. Děj se z velké části odehrává v Irsku - zelené louky, věčný déšť, vítr a dobří lidé. Poměrně snadno se dá odhadnout, jak se rozvine. Nicméně zakončení pro mne bylo opravdu velkým překvapením, které mě donutilo ihned objednat druhý díl.
Za mě ideální ke čtení po práci či před spaním. 

Byl ještě zachmuřenější než obvykle, opravdu jsem mu pěkně lezla na nervy. Hrál si se zapalovačem, křečovitě zatínal zuby, naráz vyprázdnil celou sklenici a hned si gestem objednal další. Zabodl do mě pohled. Zvedla jsem svoji skleničku jeho směrem a trochu se napila. Musela jsem se ovládnout, abych to nevyplivla. Tohle víno, jestli si vůbec zasloužilo tak vznešené pojmenování, se nedalo pít. Vedle něj by i nakyslou břečku v plastové lahvi mohl doporučit vyhlášený sommelier. Co jsem čekala? Že najdu kvalitní pití v irské vesnici, kde se nepije nic kromě Guinnesse a whisky? Ale stejně jsem se pořád na Edwarda vyzývavě dívala. Nakonec se zvedl a zamířil k východu.  


Hodnocení: 70 %

 • Počet komentářů: 8

Podobné články

8 komentářů

 1. Skvělá recenze! Tuhle knížku jsem pozorovala už dlouho, je čas ji objednat!:)

  OdpovědětVymazat
 2. Doporučuji i druhý díl! < ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už ho mám přečtený a chystám se ho recenzovat!:)

   Vymazat
 3. Krásně napsaná recenze. Těším se na další díl :)

  OdpovědětVymazat
 4. Tuto knížku jsem si strašně moc chtěla pořídit, ale prioritně jsem měla vypsané jiné tituly. Ty jsem si už pořídila a teď, když si chci tuhle konečně koupit, tak ji nemůžu nikde sehnat! :D :/ Přes internet objednávat nechci, tak chodím každou chvilku do knihkupectví a vyhlížím, jestli ji náhodou neuvidím :).

  http://martinabetak.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já knihu objednávala přes internet, nikdy jsem na ni v knihkupectví nenarazila:).

   Vymazat

Děkuji Vám za zpětnou vazbu, moc si toho vážím.