Šťastní lidé mají snadný život


Anotace:
Další osudy hrdinky knihy Šťastní lidé čtou a pijou kávu. Po návratu z Irska je Diane pevně rozhodnutá začít nový život v Paříži, ale stále se nemůže se vzpamatovat ze ztráty své dcery. Když už si myslí, že její život poplyne v tomto klidném řečišti, dojde k události, která zbourá všechny její jistoty, za něž tolik bojovala.

Autor: Agnes Martin-Lugand
Počet stran: 304
Žánr: Román
Nakladatelství: MOTTO
Psáno v 1. osobě
2. díl

Dojmy z knihy:
Po otevřeném konci prvního dílu jsem okamžitě objednala druhý a ani tento mě nezklamal. 
Statečnost hlavní hrdinky Diane jsem obdivovala už od samého začátku. Způsob, kterým se poprala se svým osudem byl neuvěřitelný. Sama bych to nikdy nezvládla. 
Stejně jako první díl (ne-li více), je celý děj velmi čtivý a napínavý. Diane letí zpátky do Irska, protože její přítelkyně je smrtelně nemocná a chce s ní strávit co nejvíce času. Aby toho nebylo málo, tak zjistí, že v Edwardově životě se objevila osoba, která mu konečně ukazovala světlo. 

Bylo to podivné. Od chvíle, kdy se mé nohy dotkly irské půdy, jsem měla dojem, že jsem se po dlouhé nepřítomnosti vrátila domů. Na takový pocit blaha jsem nebyla připravená. Domnívala jsem se, že se tu naopak budu cítit mizerně, že budu smutná, pronásledovaná vzpomínkami. Pravý opak byl pravdou. Každý krok, každý kilometr byl zcela přirozený a přibližoval mě k domovu. Mé tělo i duše si zachovaly v paměti naprosto přesnou vzpomínku na tuhle cestu.

Knihu jsem měla přečtenou za tři dny, uchvátila mě ještě víc, než první díl. Je ideální pro romantiky, především potom pro ženy.

Hodnocení: 75 %

 • Počet komentářů: 8

Podobné články

8 komentářů

 1. Ta knížka vypadá skvěle, asi si ji připíšu na wishlist. Super recenze. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stojí za přečtení! Jen upozorňuji, že se jedná o druhý díl. Na první jsem napsala recenzi, kterou najdeš zde.

   Vymazat
 2. Skvělá recenze :) Kniha vypadá vážně lákavě :) Ale asi bych nejspíše měla nejdřív číst ten první díl :)

  OdpovědětVymazat
 3. Tyhle knížky mě strašně lákají. Zajímalo by mě, jaké to je, být šťastná. Totiž, považuji se za šťastnou, ale občas na to zapomínám. Takže bych inspirací nepohrdla. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Paradoxem je, že název knihy neodpovídá pocitům hlavní hrdinky. Ta totiž šťastná není, ba naopak. Nicméně na konci knihy samozřejmě všechno zvládne vyřešit a šťastnou se stane, takže ji zkus přečíst a uvidíš:)

   Vymazat

Děkuji Vám za zpětnou vazbu, moc si toho vážím.