Recenze: Oprawme se


Anotace:
V knize se odhalí spousta mýtů „zdravé stravy“, například:

Proč jsou nezdravé himalájské soli, klíčky, vláknina, svačinky jablko s mrkví či mladá vojtěška alfa-alfa. Proč se zběsilým běháním většinou nehubne, proč moc nefungují ořechové tyčinky pro sportovce…


Dozvíme se také, jak vytěžit maximum živin z ořechů, jak získat léčivou vodu ze studánky i doma v kuchyni, anebo proč nemáme chuť na maso z dravců či na vařený meloun.


Kromě banálních rad, jak zhubnout s plným žaludkem, jak nemít zubní kazy a jak si prodloužit život, se dozvíme nejen, jak se dá snadno vyléčit astma, alergie či atopický ekzém, ale také těžší kalibr: epilepsie, autismus, syndrom vyhoření, neplodnost a dokonce i rakovina.


Dalo by se říci, že kniha je návod, jak se skutečně můžeme „opravit“ a dožít sta let v plné síle, zdraví a vitalitě. A to vše na bázi pravdy a produktů zakoupených „zdarma“ v supermarketu Příroda…

Autor: Stanislav Skřička
Počet stran: 379
Žánr: Zdraví
Nakladatel: Stanislav Skřička

Dojmy z knihy:
Hned, co mi tahle kráska dorazila domů, oslnila mne svým vzhledem. Ten je opravdu skvostný! Kniha má pevnou vazbu, která se leskne a ta modrá barvička působí velmi pozitivním dojmem.
Když jsem do ní letmo zahlédla a spatřila všechna ta cizí a pro mě neznámá slova, lekla jsem se, že bude obtížné vydržet se soustředit, vzhledem k velkému počtu stránek (což také bylo).
První část nás provede krátkým příběhem samotného Stanislava, jak se vlastně dostal k enzymatické stravě. K vyprávění jsou přidány i vlastní fotografie.
Co se týče samotného líčení o tom, co je vlastně zdravé a co ne, nestačila jsem se divit. S tužkou v ruce jsem si kroužkovala pro mě zajímavé informace a některé jsem si dokonce musela vypsat, abych tomu uvěřila. Vždycky jsem si myslela, jak svému tělu dělám dobře, když piji balenou vodu, a nakonec se v knize dozvím, že bych se jí vlastně měla vyhýbat.
Celou knihou nás doprovází také ilustrované obrázky pro zpestření četby, které jsem s radostí uvítala, jsou opravdu velmi milé.
Tato kniha vám přinese mnoho nových informací, na které byste na internetu jen tak nenarazili. Pokud už bydlíte sami a nakupujete z vlastních peněz, popřípadě máte děti, určitě o koupi uvažujte. Pokud se jí budete řídit, přinese vám šťastný a zdravý život a můžete tak předejít mnohými závažnými onemocněními.
Co mi na knize vadilo je rozsáhlost. Vlastní skoro 400 stránek plné informací a občas jsem měla problém se soustředit a v některých momentech jsem měla nutkání ji odložit a dělat něco jiného, což se mi obvykle nestává. Tohle je ale samozřejmě individuální záležitost.
Knihu bych doporučila všem, kterým není jedno, jaké potraviny do sebe cpou a chtějí žít zdravě a dlouho.

Tuto knihu pořídíte s dopravou zdarma ZDE.

Hodnocení: 70 %


O autorovi: Stanislav Skřička

Stanislav Skřička je bývalý námořník, účastník závodů NASCAR a v posledních letech jeden z předních propagátorů tzv. enzymatické stravy. Jeho kniha Oprawme se, která je psaná podle scénáře k dokumentu, na kterém v současnosti pracuje se stala během pár dní absolutním bestsellerem. Kniha není klasickou příručkou jak se zdravě stravovat, je v ní popsána jak cesta samotného Stanislava, tak dalších lidí z jeho okolí, kteří se postupně odpoutali nejen od masa, ale i dalších potravin, které nedělají lidskému tělu dobře, ba mu dokonce škodí.
 (Zdroj: Megaknihy.cz)


Knihu mi zaslal tým z webu Megaknihy.cz

 • Počet komentářů: 14

Podobné články

14 komentářů

 1. Krásná recenze. Určitě zvážím koupi této knihy.

  OdpovědětVymazat
 2. Jé, tak tuhle knihu musím mít! Recenzi jsi napsala moc hezky:)
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
 3. Skvělá recenze. O téhle knížce hrozně uvažuji, na druhou stranu spíše sahám po knihách, které se přímo věnují veganství. Vegan teda nejsem, ale zajímám se o to a snažím se dělat "veganské dny" a tak. Zase na druhou stranu mě láká, že tahle kniha přinese očividně opravdu hodně informací... Jsem na vážkách, jsem na vážkách! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Autor doporučuje zcela "živou" stravu, což vlastně veganství je:). Vyzdvihuje hlavně ovoce a zeleninu.

   Vymazat
 4. O knize jsem něco málo slyšela. Myslím, že to je velmi užitečné dílo :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opravdu přináší mnoho nových informací:)

   Vymazat
 5. Moc pěkná recenze :) O knize jsem také slyšela i když podobné kuchařinky a detox knihy obvykle nečtu, tahle mě zaujala :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také na to moc nejsem, nicméně jsem se tu rozhodla udělat výjimku a dát jí šanci.. příjemně překvapila:)

   Vymazat
 6. Anonymní20/12/21

  Kniha vypadá opravdu zajímavě :)

  OdpovědětVymazat
 7. Pěkná recenze, kniha vypadá na to, že by mohla být skutečně zajímavá a podat opravdu velké množství informací na svých 400 stranách :) Máte někdo tip na nějakou knihu o kosmetice, např. o takové? Nebo nějaké zkušenosti při přechodu z té běžné na přírodní?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přidávám ještě funkční odkaz - tady

   Vymazat
 8. Saša17/2/22

  Opravdu zajímavé doporučení na knihu, článek už čtu poněkolikáté a pokaždé najdu něco, co mě vždycky zaujme a kvůli čemu bych si knihu možná někdy i ráda přečetla :) V dnešní době je hodně lidí příznivcem zdravého životního stylu, podle mě ale vše není jen o jídle a za sebe bych používala i přírodní kosmetiku nebo se snažila ušetřit plasty např. tímto.

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za zpětnou vazbu, moc si toho vážím.