Recenze: The Girl on the Train


Anotace: 
Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se „její“ Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…

Autor: Paula Hawkins
Počet stran: 328
Žánr: Detektivka, Thriller 
Nakladatelství: IKAR
Psáno v 1. osobě

Dojmy z knihy:
Knihu jsem si troufla koupit v originále (v angličtině) a musím říct, že se mi četla opravdu dobře, neměla jsem problém ději porozumět. 
Příběh autorka popisovala  z různých pohledů různých lidí, nicméně hlavní hrdinkou celé knihy je Rachel, rozvedená, nezaměstnaná alkoholička, která už několik let bydlí u její kamarádky, jenž však netuší, že nemá práci, protože jí to Rachel neřekla a každý den tak odjížděla do města jen proto, aby to nezjistila.
Jak už je v anotaci uvedeno, každý den, kdy jezdila vlakem, pozorovala mladý pár (přiřadila jim jména Jason a Jess), který se jí zdál dokonalý. Nicméně jednoho dne zahlédla Jess v domě s jiným mužem, což v ní vyvolalo vztek.


You don't know her. But she knows you.


Vzhledem k Rachelinu problému s alkoholem se neovládla a něco špatného provedla. Druhý den, kdy se doma probudila celá od krve, si na nic z toho, co udělala, nepamatovala. Avšak předchozí den byl dnem, kdy milovaná Jess zmizela.
Tato kniha byla moje první detektivka, kterou jsem četla, a v ničem mě nezklamala, splňuje všechny podmínky, které by detektivka splňovat měla. 
Má velmi napínavý děj, který vás od knihy nedokáže odtrhnout. Zkrátka máte nutkání upřednostnit ji před vašimi povinnostmi. 
Také se mi moc líbí vzhled knihy, kde je název s pozadím rozjetého vlaku rozmazán.
Kniha se mi opravdu moc líbila, dokázala ve mně probudit emoce, napětí, stres a zkrátka vše, co by dobrá kniha vyvolat měla. 

Hodnocení: 100 %


O autorovi: Paula Hawkins

Narodila se a vyrůstala v Harare, Zimbabwe. Její otec byl profesorem ekonomie a finanční novinář. V roce 1989 se přestěhovala do Londýna a později studovala filozofii, politologii a ekonomii na univerzitě v Oxfordu. Pracovala jako novinářka pro The Times. Poté pracovala pro řadu nakladatelství na volné noze a napsal knihu finančního poradenství pro ženy, The Money Goddness. Kolem roku 2009 začala psát romantické komediální fikce pod názvem Amy Silver, napsala čtyři romány, včetně Vyznání Neochotného Recessionisty. Její nejprodávanější román Dívka ve vlaku, byl složitý thriller s tématikou domácího násilí, zneužívání alkoholu a drog. Román ji zabral 6 měsíců psaní, kdy byla v obtížné finanční situaci a musela půjčit od svého otce, aby bylo možné knihu dokončit. Nyní žije v jižním Londýně.
(Zdroj: Databáze knih)

 • Počet komentářů: 7

Podobné články

7 komentářů

 1. Na tuhle knihu už se chystám....rozhodně si jí brzo přečtu:D.
  Skvělá recenze!
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to se máš na co těšit, protože je opravdu parádní!:)

   Vymazat
 2. Moc pěkná recenze :) Knihu jsem zatím nečetla,ale ráda bych to napravila :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, určitě bys jí měla dát šanci, je úžasná:)

   Vymazat
 3. Super recenze. Mně se kniha taky poměrně líbila, hlavně jak moc byla čtivá. :-) Nechápu tolik negativních recenzí, co se na ní vynořily. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to sdílíme stejný názor. Myslím, že je vhodná i pro ty, kteří s tímto žánrem teprve začínají:) Rozhodně nezklame.

   Vymazat
 4. Tuto knihu jsem dostala loni k Vánocům, ale ještě jsem se k ní nedostala. Vypadá opravdu zajímavě, tak snad brzy :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za zpětnou vazbu, moc si toho vážím.