Recenze: Jediné pravé lásky


Anotace:
Autorka románu Možná v jiném životě přichází s novým strhujícím milostným příběhem o ženě, která musí nečekaně volit mezi manželem, kterého už dlouho považuje za mrtvého, a snoubencem, jenž v ní znovu probudil chuť žít.
Emma Blairová si vezme Jesse, svou lásku ze střední školy. Vybudují si společný život, na hony vzdálen
ý představám rodičů i usedlým lidem z rodného města, a procestují spolu svět. V den prvního výročí svatby se ovšem stane nehoda a nad Tichým oceánem zmizí helikoptéra, v níž letěl Jess spolu s dalšími dvěma muži. Po čase jsou všichni prohlášeni za mrtvé.
Emma dá výpověď v práci a vrátí se domů do Ameriky, aby se pokusila překonat smutek a znovu si urovnat život. Roky plynou, až jednou Emma narazí na dávného kamaráda Sama a zjistí, že se znovu zamilovala. Když se se Samem zasnoubí, má pocit, že dostala druhou šanci být šťastná. 
Tedy jen do té chvíle, než se najde Jesse. Je naživu a celé ty roky se k ní snažil vrátit. Emmu čeká velké rozhodnutí. Musí si vybrat. Manžela, nebo snoubence? Především však potřebuje poznat samu sebe a zjistit, co chce, aniž by ublížila těm, které miluje. Emma ví, že musí naslouchat svému srdci. Jen si není jistá, co říká…


Autor: Taylor Jenkins Reid
Počet stran: 256
Žánr: Román pro ženy
Nakladatelství: Mladá fronta
psáno v ich-formě

Dojmy z knihy:
Když mi tato kniha dorazila domů, naplnila mě velkým očekáváním. Opravdu jsem si myslela, že si knihu přímo zamiluji. Její anotace mě uchvátila, čekala jsem napínavý příběh zdrcené manželky a zároveň snoubenky.
Nic z toho se ale nestalo. V knize nejdříve začala autorka vyprávět, jak se Emma seznámila s hochy již v mladém školním věku, takže oba dva znala takřka od dětství. 
Co se týče složitosti čtení, tak je tato kniha opravdu oddechová, žádná hezká přirovnání ani srdceryvné pocity se v díle neobjevují, je to psané opravdu skromně a všechno se točí jen okolo milostného trojúhelníku. 
Charakter hlavní hrdinky mi vůbec nesedl. Když se loučila se snoubencem, aby jela s manželem sama na chatu, vyspala se s ním, a potom na chatě dvakrát spala s manželem, než se uráčila rozhodnout, s kým vlastně chce být. To mi přišlo opravdu laciné, špatné. Pořád mluvila o tom, jak oba dva miluje, dávala to oběma najevo a vůbec jí to nepřipadalo nevhodné. Dle mého názoru to naprosto neodpovídá názvu. Pravá láska v této knize není, neexistuje. Nebo alespoň ne z její strany. Hlavní hrdinka řekla Samovi (snoubenec), jak moc ho miluje a hned na to šla za Jessem (manžel) a řekla mu totéž.


Myslím si, že snad každý má nějaký okamžik, který mu rozděluje život na dvě části. Když se ohlédnete zpátky na  časovou osu svého života, někde na ní najdete ostrý zářez - nějakou událost, která vás změnila a která změnila váš život víc než kterákoli jiná. Okamžik, který vytvoří ,,předtím" a ,,potom".

Nevím, možná jsem už na takovou literaturu příliš stará, mně se kniha opravdu moc nelíbila. Ne že by byla úplně katastrofální, úspěšně jsem ji dočetla, což by se při vyloženě špatných knihách nejspíš nestalo, ale pokud jste už zažili vážný vztah, popřípadě pokud jste ve šťastném vztahu, tak myslím, že ani vás kniha, a hlavně teda hlavní hrdinka, příliš nenadchne.
Co si o knize myslíte Vy? Ohlasy na tuto knihu jsou celkem dost pozitivní, tak mi přijde podivné, že si toto dílo ode mě nezasloužilo větší hodnocení.


Hodnocení: 40 %

O Autorovi: Taylor Jenkins Reid

Taylor Jenkins Reid je spisovatelka, esejistka a televizní scénáristka pořadu Acton, Massachusetts. Její prvotina Forever, Interrupted se stala předlohou stejnojmenného filmu, jehož hlavní roli obsadí Dakota Johnson. Její druhou knihu After I Do označil prestižní literární časopis Kirkus Review za knihu, kterou si nelze nechat ujít.
Taylor žije v Los Angeles s manželem Alexem a psem Rabbitem.

(Zdroj: přebal knihy)

 • Počet komentářů: 10

Podobné články

10 komentářů

 1. Ta anotace vypadá skvěle, ale podle recenze asi nic moc no:D.
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta anotace mě také nalákala.. No a velmi zklamala:D.

   Vymazat
 2. Pěkná recenze :) Na knihu jsem se docela těšila, ale ted to vypadá spíše na zklamání :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná je to jen mnou, ale tahle na mě zkrátka nezapůsobila.. Asi jsem moc náročná :D

   Vymazat
 3. O knize jsem nešlyšela a asi ji podle tvého hodnocení ani nepotřebuju. Nesnáším to laciné chování a nerozhodnost, s kým vlastně chci být. Nechápu to v reálu, natož v knihách. :-D Tak prostě chci toho a nebo toho a nebudu si to muset ověřovat v posteli! :D
  Ale jinak moc povedená recenze! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemůžu nic jiného, než souhlasit! Já jakožto zadaná žena jsem opravdu nepochopila její myšlenkové pochody :D.
   Děkuji za krásný komentář!:)

   Vymazat
 4. Pěkná recenze, o knize jsem neslyšela ale souhlasím, že má velmi zajímavou anotaci. Když čtu tvou recenzi, takové terno to asi nebude - škoda. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud nemáš ráda úplně kýčovité situace, tak to opravdu takové terno nebude :D, každopádně děkuju.

   Vymazat
 5. Nepoznám knihu ani som o nej nepočula ale čo v knihách neznášam, sú hlúpe, naivné a nerozhodne hlavné hrdinky. Očividne je tá Emma jedna z nich.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak! Je to zkrátka "na facku" :D.

   Vymazat

Děkuji Vám za zpětnou vazbu, moc si toho vážím.