Novinka: stáhněte si stručný obsah vámi přečtené knihy, vložte si ho na první stránku a už nikdy nezapomeňte na děj!

Novinka: stáhněte si stručný obsah vámi přečtené knihy, vložte si ho na první stránku
a už nikdy nezapomeňte na děj!

Více informací

Recenze: AFTERAnotace prvního dílu:

After: Polibek
Tessa má všechno – žije v láskyplném prostředí, má chápající rodiče a taky kluka snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát potkat. Tessin snový svět ale náhle změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, nezapomenutelným rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct – Hardin je zkrátka jiný než ostatní...
A to po všech stránkách – dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to – i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale jde odolat jeho polibku?


Autor: Anna Todd
Počet stran: 
  1. díl - 528
    2. díl - 608
    3. díl - 728
    4. díl - 432
Žánr: Román, Pro ženy, Young Adult
Nakladatelství: Yoli
Psáno v ich-formě

Dojmy z knižní série:
Tuto knižní sérii jsem začala číst již před (asi) třemi lety. Tehdy jsem se do ní hned zamilovala a neměla oči pro žádnou jinou knihu. Byla jsem tím příběhem posedlá. Po prvním dílu, který jsem si koupila, jsem nezvládla čekat na to, až našetřím na druhý díl, takže jsem si ho stáhla do mobilu a četla ho tam. 
Tento zmíněný druhý díl, který byl jediný, co mi chyběl, jsem konečně dostala na Vánoce 2017 a rozhodla jsem se, že si celou sérii přečtu znovu jakožto o něco zkušenější čtenář.
Věřte tomu nebo ne, i podruhé mě tato série uchvátila a vtáhla do děje neuvěřitelným způsobem. Ačkoliv jsem nechápala nějaké myšlenkové pochody hlavní hrdinky Tess (a vlastně ani Hardina, jenže on měl alespoň ke svému špatnému chování předurčení vzhledem k jeho minulosti), které mi přišly velmi dětinské a nevhodné, i přes to jsem si ji znovu zamilovala. 
Nutno říci, že tato série je opravdu jen pro "naivní" romantiky. Je to hodně kýčové a neřeší se tam v podstatě nic jiného, než jejich problémový vztah. Dalším faktem toho, že u série vydrží jen tito lidé je to, že každý díl je velmi obsáhlý (průměrný počet stránek na jeden díl je 574).
Co jsem zjistila nedávno je to, že kniha (která byla předtím psána na Wattpadu) byla původně fanfikcí o One Direction. Hned po zjištění mi ale všechno do sebe zapadlo, protože jména postav zůstala podobná (Harry - Hardin, Zayn - Zed, Niall - Noah,..). A právě z tohoto důvodu jsem si pak postavy nepředstavovala jinak, než jako One Direction. 
Označila bych sérii jako oddechovou, čtení není vůbec náročné a snadno se do děje vtáhnete. Kapitoly jsou velmi krátké, což také beru jako plus. Jak jsem již zmiňovala, řeší se tam především jejich problémový vztah, ale mimo jiné také alkoholismus, psychické problémy z dětství a v neposlední řadě také samé lhaní a zrady od blízkých osob. 


"Je to vlastně dost ironický: člověka, kterej nenávidí svět, ten svět nejvíc miluje," zašeptá a oči se jí lesknou neprolitýma slzama. Další slzy kvůli mně.
"Lásko." Přitáhnu ji k sobě a ona si mi sedne obkročmo do kníla a chytí mě kolem krku. "Ty seš tak neuvěřitelně nesobecká."
Přitisknu se k ní, skoro jako bych se chtěl schovat v těch jejích rozcuchanejch vlasech.
"Musíš k sobě všechny pustit, Hardine. Život je pak mnohem jednodušší." Hladí mě po hlavě jako nějakýho domácího mazlíčka... ale kruci, jak se mi to líbí!
Přivinu se k ní. "Není to tak lehký." Bolí mě v krku, mám pocit, že do sebe dostávám kyslík, jedině když vdechuju její vůni.


Co se mi ohromně líbí, je význam názvu této série - After. After - potom - vyznačuje období potom, co Hardin poznal Tessu (sám to tak nazval), co přestal dělat špatné věci ostatním (alespoň se o to pokoušel) a snažil se být lepší. Lepší pro ni. Prostě romantika. A tak bych tuto sérii doporučila především těm, kteří preferují tento žánr.

Hodnocení: 80 %
O autorovi: Anna Todd

Anna Todd je autorka známé série 'After'. Je jí 25 let a žije spolu se svým manželem v Texasu.
'After' publikovala na veřejnou síť Wattpad, kde jí četly miliony lidí po celém světě. Tato série je založena na kapele One Direction. První kapitolu Afteru napsala v roce 2013. Stalo se to velice populární díky faktu že v tom má hlavní roli Harry Styles, což přilákalo spoustu mladých čtenářů. V květnu 2014 'After' získal knižní podobu díky Gallery Books a bude podle toho i Film díky UTA.

Okomentovat

16 Komentáře

 1. Přijde mi hrozně hustý, že původně z fanfikce vzniknou čtyři takovýhle bichle! :-D Sérii jsem zaznamenala, ale ne nijak víc a teĎ po tvojí recenzi mám pocit, že by to mohla být hodně fajn oddechovka pro dny nemocí a tak. :-)
  Super recenze a mimochodem, mega se těším na připravovanou recenzi Dva proti Říši, tu knihu miluju :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oddechovka je to opravdu skvělá, zkus ji!:)
   Recenze na knihu Dva proti Říši vyjde 7.2. :)

   Vymazat
 2. Já jsem četla první díl této série a docela někdy mám chuť si přečíst i ten druhý, no asi až se dostanu do knihovny tak si půjčím druhý díl. Jinak pěkná recenze mám ráda Annu Tod.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsi neměla potřebu po dočtení prvního dílu skočit do knihkupectví pro další? Já bych vzhledem k tomu otevřenému konci nevydržela :D

   Vymazat
  2. Měla jenže jsem měla tolik napůjčovaných knih, že jsem se k tomu druhému dílu vůbec nedostala. Ale musím říct, že mě opravdu překvapil konec nakonec to všechno začalo dávat smysl a Hardinovu podivnost nějak jsem začínala chápat.

   Vymazat
 3. Po sérii už nějakou dobu pokukuju. :) jako odpočinková četba je jistě skvělá.

  OdpovědětVymazat
 4. Já četla After kdysi dávno na Wattpadu tu původní verzi s One Direction. A teď koukám, ono to vyšlo i knižně. To je super, to jsem vůbec nevěděla :D :) ale to původní čtení se mi líbilo.

  LENN

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já ji nedávno zkoušela hledat i na Wattpadu, nicméně jsem ji bohužel nenašla :/.

   Vymazat
 5. Tuhle sérii jsem četla čtyřikrát...prostě jí miluju:D MOc pěkná recenze!
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že na ni máme velmi podobný názor.. Je zkrátka úchvatná :D.

   Vymazat
 6. O téhle sérii už jsem slyšela, ale pořád nevím, jestli se do ní mám vrhnout nebo ne :D

  www.ftcfblog.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doporučuji si tedy alespoň pořídit ten první díl a zkusit ji.. Za mě je to prostě parádní série:)

   Vymazat
 7. Moc pěkná recenze :) Zatím jsem nečetla ani jeden díl této série, ale celkem dlouho po ní pokukuji :) Vypadá to jako skvělé čtení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můj názor na ni znáš, takže pokud máš ráda romantické YA knihy, tohle je pro tebe dokonalý, věř mi.

   Vymazat
 8. Taktéž jsem sérii četla o Vánocích podruhé a miluji ji čím dál více (a to jsem si myslela, že to více už nejde)... Jednoduše srdcová záležitost, kterou miluji ♥

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za zpětnou vazbu, moc si toho vážím.