Recenze: Možná jednou


Anotace:
Tyhle narozeniny se Sydney zrovna nepovedly - zjistila, že její přítel ji podvádí. S její nejlepší kamarádkou... a spolubydlící k tomu. Takže je bez přítele, kamarádky a bytu. Naštěstí zasáhne Ridge, sympatický hudebník odvedle, který se Sydney ujme. Noví spolubydlící sice nejsou zrovna normální, ale sám Ridge je fajn a navíc... navíc chce po Sydney texty ke svým písničkám. Jejich spolupráce je to nejlepší, co Sydney potkalo, ale hrozí přerůst v něco víc. Jenže mezi jejich srdci stojí víc než jen šokující skutečnost, že Ridge je hluchý - je tu především Maggie, kterou Ridge upřímně miluje a kterou Sydney nehodlá vystavit stejné zradě, kterou sama zažila...

Autor: Colleen Hoover
Počet stran: 392
Žánr: YA, romantika
Nakladatelství: YOLI
Psáno v ich-formě

Dojmy z knihy:
Věřím, že velká většina dívek (obzvlášť mého věku) občas má potřebu a chuť na nějaký jednoduchý romantický příběh a utéct tak snadno od reality. Když tato nálada přepadla mě, nemusela jsem dlouho přemýšlet nad knihou, kterou zvolit. Autorku Colleen Hoover naprosto miluju (obzvlášť její knihu Bez naděje), a tudíž to pro mě byla jasná volba. Ovšem s tímto přesvědčením přišla i vysoká očekávání.
Hlavní postavou v této knize je Sydney, vysokoškolačka bydlící spolu s její nejlepší kamarádkou. Jakmile se ale dozví, že spí s jejím přítelem, okamžitě se od ní odstěhuje a tím se stane bezdomovcem. Nicméně se jí ujme Ridge, klučina od naproti, a nechá ji prozatím bydlet spolu s kamarády u sebe. Jakmile Ridge zjistí, že Sydney umí skládat texty, místo placení nájmu jí nabíne, aby psala texty k jeho písním. 
Samozřejmě to mezi nimi začne jiskřit, nicméně Ridge má přítelkyni a nechce ohrozit jeho vztah.
Zkráceně řečeno, tento příběh vypráví o zakázané lásce. Jedna kapitola se vyprávěna z pohledu Sydney, jedna z pohledu Ridge (a tak se to střídá po celou knihu).
Ale abych pravdu řekla, moc jsem tu Sydney nepochopila. Ať už k němu cítila cokoliv, jak si mohla dovolit ho políbit potom, co nevěru zažila na vlastní kůži? Kdybych byla v její situaci (zamilovaná do zadaného muže), nejspíš bych se ho zeptala, jestli ke mně také něco cítí a co je schopen udělat pro to, aby to fungovalo. Protože pokud by nebyl ochoten opustit tu dívku (kterou tak očividně opravdu miloval), v žádném případě bych si nedovolila do toho zasahovat. Nejdříve jsem tak nevěděla, jestli víc fandím Sydney nebo Maggie.Její ruce mi přejížděly po zádech, moje sklouzly k jejímu pasu, naše jazyky spolu tančily na báječnou hudbu, kterou slyšela jen naše ústa. Naléhavost a rychlost, s nimiž jsme polibek stupňovali, byly známkou toho, jak se oba snažíme získat co nejvíc, až tahle blažená chvíle skončí.
Protože jsme oba věděli, že skončit musí.
Pevně jsem ji svíral kolem pasu, když se moje srdce roztrhlo na dvě poloviny. První zůstala tam, kde byla vždycky, s Maggie, druhou to přitahovalo k té dívce vedle mě. Nic v mém životě mi ještě nepřipadalo tak nádherné a zároveň tak špatné.
Odtrhnul jsem od ní rty a oba jsme lapali po dechu a zoufale se tiskli k sobě. Odmítl jsem dovolit svým rtům, aby se opět spojily s jejími, a snažil se nějak přijít na to, kterou půlku srdce mám zachránit.


Co mi na této knize přišlo opravdu zajímavé, byl fakt, že je Ridge naprosto hluchý. Komunikovali mezi sebou prostřednictvím SMS zpráv a někdy Ridge dokázal odezírat ze rtů. Příběh tak byl o to víc dojemný, když Ridge popisoval, jak hrozný je pocit, když si tak moc přejete slyšet hlas toho druhého nebo mu něco říct. 
Abych to nějak shrnula, knihu by si opravdu měli přečíst všichni milovníci romantiky. Kniha nezklamala, ale na autorčino dílo Bez naděje to nemá. Samozřejmě mě ale i tato kráska nezklamala a jsem moc ráda, že jsem si ji pořídila. 


Hodnocení: 70 %


O autorovi: Colleen Hoover
Colleen Hooverová je autorkou několika knih, které se okamžitě po vydání ocitly na žebříkčku bestsellerů listu New York Times a řadu týdnů tam vydržely.
Colleen žije v Texasu s manželem a třemi syny.
(zdroj: přebal knihy)

 • Počet komentářů: 8

Podobné články

8 komentářů

 1. Pěkná recenze, kniha vypadá moc dobře a jednu dobu jsem o jejím přečtení hodně přemýšlela. Pořád ji mám na seznamu a ráda bych se k ní dostala. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Až budeš chtít nějakou oddechovku, tohle je ideální:).

   Vymazat
 2. Parádní recenze :) Na tuto knihu se chystám a těším, většinou si ji totiž všichni chválí :) přeji hezké čtení i v novém roce :)

  OdpovědětVymazat
 3. Opět super recenze. Já bych si tuhle knížku chtěla na jednu stranu hodně přečíst, ale na druhou strašně opovrhuji nevěrou, tak moc, že mě naštve každá zmíňka v knize a když je to tady hned v anotaci, trochu mě to odrazuje. :-D Vím, že to zní asi nesmyslně, protože to není to ústřední téma knihy, ale mě to fakt odrazuje...:D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám to vlastně stejně jako ty a pozor - v této knížce se nevěra řeší opravdu dost! :D

   Vymazat
 4. O téhle knize jsem ještě neslyšela, ale vypadá zajímavě :)
  Povedená recenze :)

  www.ftcfblog.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Určitě se na ni podívej, pokud ráda čteš romantické knihy:)

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za zpětnou vazbu, moc si toho vážím.