Novinka: stáhněte si stručný obsah vámi přečtené knihy, vložte si ho na první stránku a už nikdy nezapomeňte na děj!

Novinka: stáhněte si stručný obsah vámi přečtené knihy, vložte si ho na první stránku
a už nikdy nezapomeňte na děj!

Více informací

Recenze: Sladké nic


Anotace:
Život se může změnit ve vteřině ...
Každý zažívá zklamání a ztráty. Patří to k životu a brzy se naučíme vážit si těch několika málo vzácných okamžiků, co jsme prožili předtím, než jsme o všechno přišli. Možnost, že něco ztratím ještě před tím, než mi to patřilo, jsem si nikdy neuměl ani představit. Pohled na to, jak
 vám něco uniká dřív, než jste to drželi v ruce, stačí člověka zlomit. Ale taky mi to poskytlo příležitost vykoupit se, získat v jejích očích cenu pro případ, že by naše chvíle nakonec přece jen přišla…
Všimla jsem si ho na semaforech. Seděl v autě ve vedlejším jízdním pruhu. Když se naše pohledy setkaly, věděli jsme, že ten naproti je ten pravý. Už nikdy nebudu jako dřív. Bylo mi jasné, že to je ON, kterého budu milovat celý život. Byl to mžik, ve zlomku vteřiny jsme se zamilovali a začal náš společný život a ve zlomku vteřiny všechno skončilo ...


Autor: Jamie McGuire, Teresa Mummert
Počet stran: 336
Žánr: Romantické, Pro ženy
Nakladatelství: Fortuna Libri (ČR)
psáno v ich-formě

Dojmy z knihy:
Už jsem nějakou dobu nečetla žádnou romantickou knihu, tudíž jsem začala mít absťák, vlítla do Levných knih a narazila na Sladké nic. Už z názvu a anotace čiší romantika, láska a vášeň. To je něco pro Knihokopku!
 
Hlavní hrdinkou je mladá svobodná žena Avery - zdravotní sestra v nemocnici a minimalistka. Její rodiče zemřeli při autonehodě. Avery jednoho dne potká Joshe - obyčejného (nicméně pohledného) muže, nového záchranáře v místní nemocnici. 
Oba dva spojil osud - Avery zrovna jela z práce, když vyjela v nesprávný okamžik a protijedoucí kamion ji odhodil přímo do auta Joshe, který jel za ní.
Z této knihy mám velmi smíšené pocity. Celá kniha se poněkud táhla, nic extra se neodehrávalo. Když už autorky začaly naznačovat, že by mohl Josh něco hrozného skrývat, nakonec tu příležitost zahodily a pokračovaly v poněkud "nudném" vyprávění. Ne že by mě kniha nudila, jen jsem stále očekávala nějakou akci, ke které nedošlo. Zdálo se, že v knize žádná zápletka neexistuje, všechno bylo zkrátka dokonalé. Byla jsem rozhodnutá, že knize nedám víc než 50 %.

Rozhovor o mé sestře, který jsme spolu vedli, mě tížil jako závaží. Avery ode mne neutekla se zděšeným křikem, ale pozoroval jsem v jejích očích bolest, když jsem jí říkal, že to tenkrát všechno byla moje vina. Nevím, jak to, že se mnou i potom vydržela, ani proč mě vůbec chtěla. Možná to způsobil alkohol a dneska přijde k rozumu.

A pak přišel konec.  Posledních (asi) padesát stránek se všechno otočilo o sto osmdesát stupňů. Ani nevíte, jak ráda bych se s vámi podělila o ten konec, protože ten mě tak zaskočil, že jsem to musela ještě dva dny rozdýchávat. Zkrátka jsem vůbec nečekala takový zvrat. 
Jen škoda, že byl konec knihy (dle mého názoru) tak uspěchaný. Myslím, že by každý uvítal alespoň o padesát stran navíc, aby se dozvěděl, co s nimi bylo vlastně dál. A když už nic, tak alespoň epilog. Opravdu mi tam chybí nějaké pořádné zakončení. Ne že by kniha končila otevřeně, nicméně nechá čtenáře se spoustou otázek, na které nejsou jednoznačné odpovědi. 
A abych to shrnula - jako oddechová kniha je dobrá. Neobsahuje žádné umělecké objekty, originální způsob psaní ani umělecké popisy krajiny, myšlenek, stavů,.. Proto jsem se rozhodla zůstat u hodnocení 50 %. Je to zkrátka velmi průměrná, jednoduchá kniha pro ženy. 


HODNOCENÍ: 50 %


O autorovi: Jamie McGuire
Narodila se v Tulse ve státě Oklahoma v USA. Vystudovala Severooklahomskou vysokou školu, Středooklahomskou univerzitu a Autry Technology Centre, kde získala titul v oblasti radiografie. Jamie je první nezávislou autorkou, které se podařilo uzavřít smlouvu o tisku s maloobchodním gigantem Wal-Mart.
(Zdroj: Sladké nic)O autorovi: Teresa Mummert
Vyrůstala v jistém malém městě v Pensylvánii. Se svým manželem začala chodit, když jim oběma bylo šestnáct. V osmnácti se vzali a brzy se přestěhovali do Louisiany, kde manžel dělal vojenskou kariéru. Dnes jsou z nich hrdí rodiče čtyř dětí, které vychovávají v Georgii. 
Psaní jí pomáhalo vyrovnat se s tím, že je její manžel pryč a bojuje ve válce.


(Zdroj: Sladké nic) 

Okomentovat

7 Komentáře

 1. Je sice pravda, že nemám ráda knížky, které vyvolají pocit, že nejsou dokončené, ale tahle knížka mě docela zaujala:). Moc pěkná recenze:)

  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že tě zaujala. Pokud jsi romantička, bude se ti líbit:). Děkuji.

   Vymazat
 2. Pěkná recenze :) Od autorky jsem četla Kársnou katastrofu a ta se mi tenkrát líbila, tak ráda zkusím i Sladké nic :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za tip, já naopak ráda zkusím Krásnou katastrofu. :)

   Vymazat
 3. Romantiku vyloženě nevyhledávám, ale jednou začas přijde "akutní romantická nálada" a potřebuju si přečíst něco takového. Levné knihy říkáš?! Až mě tahle nálada přepadne, skočím si do nich asi pro Sladké nic, 50% mě ani nijak neodradilo... Od romantiky moc neočekávám. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To já jsem naopak "posedlá" romantickými knihami, ale poslední dobou jsem náročnější (asi tím dospíváním). Už se zkrátka nespokojím s klasickými ohranými příběhy. V této knize to tak působilo, ale ten konec mě dostal na kolena, vůbec jsem něco takového nečekala!

   Vymazat
 4. Nemusí to být úplně spatna kniha, ale nechystam se na ni :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za zpětnou vazbu, moc si toho vážím.