Novinka: stáhněte si stručný obsah vámi přečtené knihy, vložte si ho na první stránku a už nikdy nezapomeňte na děj!

Novinka: stáhněte si stručný obsah vámi přečtené knihy, vložte si ho na první stránku
a už nikdy nezapomeňte na děj!

Více informací

Recenze: Falešný polibek


Anotace:
Království Morrigan je ponořeno v tradicích a příbězích o dávném světě, ale některé tradice princezna Lia nemůže překousnout. Například sňatek s někým, koho nikdy nepotkala. To vše pouze kvůli zajištění politického spojenectví.
Lia má všeho po krk a je připravena začít nový život. V den své svatby utíká do na míle vzdálen
é vesnice, kde se usazuje mezi obyčejnými lidmi a především dvěma záhadnými a přitažlivými muži – jedním princem, kterého si měla vzít, a jedním vrahem, který má za úkol ji zabít. Obklopena tajemstvími a lžemi musí Lia odhalit nebezpečné skutečnosti, které otřesou celým jejím životem, zatímco se pomalu začíná zamilovávat do jednoho z dvou cizinců.


Autor: Mary E. Pearsonová
Počet stran: 368
Žánr: YA, Romantické, Fantasy
Nakladatelství: CooBoo
psáno v ich-formě

Dojmy z knihy:
Tahle kniha mi ležela v knihovně dobrých šest měsíců, než jsem se na ni vrhla. Je to hlavně z toho důvodu, že jsem čekala, až u nás budou dostupné všechny tři díly. Nechtěla jsem se na ni vrhnout a potom zjistit, že budu muset půl roku čekat na další díl. 
Kniha mne upoutala především svojí vzrušující anotací. Co si tak pamatuji, nikdy jsem nečetla knihu z tohoto období, tudíž to pro mě byla příjemná změna.
Autorka v knize vypráví o princezně jménem Lia, která odmítne sňatek s princem, kterého nikdy neviděla a vydá se spolu s její kamarádkou Pauline na útěk do malé vesnice, kde se ubytují u majitelky hospůdky a začnou u ní pracovat. Jak je již psáno v anotaci, do vesnice přijedou dva muži - princ, kterého si měla vzít a zabiják, který má za úkol ji zabít. 
Co se mi na knize velmi zamlouvalo bylo, že čtenář dopředu nevěděl, kdo z mužů je princ a kdo vrah. Oba dva se k princezně chovají vcelku přátelsky, opravdu nejde poznat, kdo je kdo. Radím vám: neoblibujte si v prvním díle ani jednoho. Já sama jsem si nebyla jistá, komu fandím víc, ale když jsem si konečně jednoho z nich oblíbila, nakonec se ukázalo, že byl zabiják. Zákon schválnosti!
Ačkoliv se kniha zdá být mohutná, čte se opravdu velmi rychle. Osobně se pokládám za pomalého čtenáře, ale tuhle jsem měla do týdne přečtenou. No a hádejte co... má otevřený konec! Moje peněženka pláče z toho, jak je pořád prázdná, protože všechno utrácím za knihy (haha)! Ještěže existují spolupráce, jinak bych už byla zadlužená až po uši.

Vraťme se ale ke knize. Hlavní postava Lia je velmi svérázná a nebojácná. Nerada poslouchá rozkazy a dělá si, co chce. Rozhodně to není žádná ufňukaná princeznička, vyrůstala se svými bratry, které z celého srdce miluje. Velmi jsem si ji oblíbila a nikdy mě svými rozhodnutími nezklamala. 
Uslyšela jsem kroky, ale už bylo pozdě. Neměla jsem ani čas se otočit, a kolem hrudi mě uchopila paže. Škubla mnou dozadu. Pak mi ten útočník přitiskl paže k tělu. Pokusila jsem se vykřiknout, ale ucítila jsem špičku nože na krku a uslyšela varování, ať koukám zůstat zticha. Cítila jsem jeho pach, zkažené zuby, horký dech, mastné nemyté vlasy, dusivý smrad propocených šatů, a to všechno mě dusilo stejně jako ruka, která mě svírala. Nůž se mi tiskl do masa a cítila jsem, jak mi do prohlubně v krku stéká pramínek krve. "Řeknu ti to jen jednou. Chci to, cos ukradla."
Přestože se jedná o Young Adult knihu, myslím si, že pokud bych ji dala přečíst například svojí mámě, bude se jí líbit také. Je velmi promyšlená, neobsahuje žádné romantické klišé, je čtivá a napínavá. Kapitoly jsou poměrně krátké, což vítám, jelikož ráda čtu po kouscích a mezitím dělám jiné věci. Na druhou stranu - tuto knihu jsem četla i hodiny v kuse, protože jsem se od ní zkrátka nedokázala odtrhnout.


Hodnocení: 100 %


O autorovi: Mary E. Pearsonová
Spisovatelkou chtěla být již od mala, což se jí podařilo, neboť psaním knih se věnuje na plný úvazek. Žije v Carlsbadu v Kalifornii společně se svým manželem a dvěma zlatými retrívry.

(Zdroj: přebal knihy)

Okomentovat

4 Komentáře

 1. Tohle je přesně knížka pro mě! Už jsem o ní slyšela mockrát, ale vždycky na ní zapomenu...tak snad tentokrát už ne:D. Moc pěkná recenze:).

  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tuhle bys rozhodně neměla vynechat! :) Děkuji.

   Vymazat
 2. Moc pěkná recenze :) Taky se mi kniha moc líbila :) Už se těším až se pustím do pokračování. Snad si ho odvezu ze Světa knihy :)

  OdpovědětVymazat
 3. Tak to si musím přečíst! Hned přidávám do seznamu, vypadá to moc dobře :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za zpětnou vazbu, moc si toho vážím.