Novinka: stáhněte si stručný obsah vámi přečtené knihy, vložte si ho na první stránku a už nikdy nezapomeňte na děj!

Novinka: stáhněte si stručný obsah vámi přečtené knihy, vložte si ho na první stránku
a už nikdy nezapomeňte na děj!

Více informací

Recenze: Temná krása
Anotace:
Lia sice přežila zajetí ve Vendě, ale teď se musí vypořádat s ještě větším problémem. Hrozí totiž, že dojde ke zničení jejího království. A pouze ona to může zastavit. Lia se tak musí stát tou, kterou nikdy nechtěla být – První dcerou Morrighanu –, vypořádat se se zrádci, překonat nepředstavitelné překážky a konečně přijmout to, kým je. Protože osud všech království závisí jen a jen na ní.


Autor: Mary E. Pearsonová
3. díl série Letopisy Pozůstalých
Počet stran: 512
Žánr: Fantasy, YA
Nakladatelství: CooBoo
psáno v ich-formě


Dojmy z knihy:
A máme tu finální třetí nejobsáhlejší díl velmi populární série! Konec druhého dílu skončil tak "špatně" a otevřeně, že jsem odpočítávala vteřiny a proklínala českou poštu, která jakoby byla ještě pomalejší. Byla jsem tak napjatá, že už se to ani nedalo vydržet.

Ve třetím díle navštívíme spolu s Liou všechna království: Vendu, Dalbreck i Morrighan. Zjistíme ukrytou pravdu, odhalíme zrádce a budeme bojovat o život a budoucnost Morrighanu. 
Musím říct, že v průběhu čtení mě extrémně zklamal Rafe. Začal se chovat tak arogantně, že jsem ho přestala mít ráda. Nevím, jestli je to mnou, ale mě zkrátka jeho chování a jednání hluboce zklamalo a začala jsem si přát, aby byla Lia s Kadenem. 
Třetí díl už ode mě bohužel 100 % nedostane. Jednak proto, že se mi zdálo, že se tak prvních dvě stě stran docela táhlo a děj se moc nerozvíjel. Dalším důvodem je to, že (dle mého názoru) byl konec knihy příliš nedomyšlený a uspěchaný. Jakoby to autorka už chtěla mít za sebou. Ten konec ve mně zanechal spoustu otázek, na které se už odpovědi nedozvím.
A přesto knihu hodnotím velmi kladně. Strašně jsem si oblíbila Liin charakter. Stala se z ní odvážná nebojácná milující žena se srdcem na správném místě. Dále jsem si zamilovala Kadena, kterého jsem v předchozích dílech moc nemusela. Ve třetím díle se však ukáže, jak zranitelný (a úžasný) vlastně je.

    

Musí být nějaký způsob, jak tomu zabránit.
Jezelia, jejíž život bude obětován pro naději, že zachrání vaše.
Nějaký jiný způsob.
Bojovala jsem s Vendinými slovy. Obětovat svůj život pro pouhou naději? Radši bych něco víc - jistotu. Jenže naděje byla aspoň něčím, i když nejistým. Bylo to všechno, co jsem mohla nabídnout. Natiye a tolika dalším. Tohle mi ani Rafe nemohl upřít. Naděje byla jako ty příběhy, kterými Gaudrel krmila Morrighan. Výživou pro prázdné břicho.  

 

Co mně na knize vadilo (ale nezahrnula jsem do hodnocení) byly chyby překladatele. V knize se nachází nemálo překlepů, které by nemusely vzniknout, kdyby si to dotyčný překladatel po sobě přečetl.. přikládám pár příkladů:


A je zde ještě jedna věc, kterou bych tu chtěla vyzdvihnout, a to je samotná barva knihy. Pokud sundáte její přebal, vykoukne na vás zářivě modrá veselá barvička. Po knize s takovou barvou prostě musíte sáhnout (haha)!
Tak abych to shrnula. Jedná se o velmi čtivou napínavou akční knihu, která vás nudit rozhodně nebude (i na její slabší třetinu). Je plná nečekaných zvratů a rozhodnutí, které vás vyděsí, a nad kterými budete jen nevěřícně kroutit hlavou.  Jediné, co mi na ní opravdu vadí, je ten slabší nedomyšlený konec.

Tímto bych také chtěla poděkovat e-shopu Dobré-knihy.cz za zaslání recenzního výtisku, který jsem patřičně využila. Pokud tedy sháníte ověřené internetové knihkupectví, které vám knihu zašle neporušenou, tento e-shop je dobrá volba (tuto konkrétní knihu pak koupíte ZDE).


Hodnocení: 85 %


O autorovi: Mary E. Pearsonová
Spisovatelkou chtěla být již od mala, což se jí podařilo, neboť psaním knih se věnuje na plný úvazek. Žije v Carlsbadu v Kalifornii společně se svým manželem a dvěma zlatými retrívry.
(Zdroj: Přebal knihy)

Okomentovat

5 Komentáře

 1. Celá tahle série vypadá úžasně:D. Škoda toho konce, každopádně si to stejně rozhodně přečtu:D. Moc pěkná recenze!
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
 2. Díky, že jsi nalákala :D To abych šla sérii shánět 😄

  OdpovědětVymazat
 3. Super recenze. :-) Tahle série mě nejdřív vůbec nelákala a právě potom co vyšel psolední díl mě nalákal ten, takže jí jednou šanci asi dám. :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za zpětnou vazbu, moc si toho vážím.