Recenze: Zrádné srdce


Anotace:
V zajetí barbarského krále mají Lia a Rafe jen malou šanci na útěk. Jejich jedinou nadějí je spoléhat na to, že král bude příliš ohromen jejím darem, než aby je popravil. Královo zaujetí Liou je však větší, než se na první pohled zdá. Stále je tu i Rafe, který jí lhal, ale pro její ochranu obětoval vlastní svobodu. Zatímco se probouzí Liinym dar a ona poznává sama sebe, je jí jasné, že ji čekají rozhodnutí, která ovlivní její zemi… i její vlastní osud.

Autor: Mary E. Pearsonová
2. díl série Letopisy pozůstalých
Počet stran: 320
Žánr: Fantasy, YA
Nakladatelství: CooBoo
psáno v ich-formě

Dojmy z knihy:
Moji drazí čtenáři, ani nevíte, jak MOC jsem si tuhle sérii zamilovala. Po přečtení prvního dílu, který jsem zhltla jedním dechem, jsem nutně musela sehnat druhý. Ještěže existuje velmi ochotný e-shop MegaKnihy, který mi ho zaslal. Předem chci doporučit těm, kteří ještě nečetli ani první díl (ale mají to v plánu), aby si přečetli moji recenzi na něj a tento článek dál nečetli ( k přečtení ZDE). Mohlo by vám to mnoho prozradit. 
Jak již prozrazuje anotace, ve druhém díle Lia přijíždí jako zajatkyně do  království Venda a setkává se s vládcem Komizarem - krutým mužem toužícím po co největší moci - který ji chce využít pro své účely, což se samozřejmě Lie nelíbí a hned co dorazí, plánuje s Rafem, jak se dostat z Vendy (obklopené divokou řekou) domů.
Hlavní děj knihy se odehrává pouze v tomto království (na rozdíl od prvního dílu, kde se hlavní hrdinové stále přesouvali). Jsou v ní ale i krátké kapitoly z pohledu těhotné Pauline, která se princezně snaží pomoci a vydává se proto zpět do Morrighanu, kde narazí na velmi neočekávanou osobu. 
Autorka tuto knihu psala velmi napínavým stylem. Nenechá vaši mysl chladnou, pořád odhaluje Komizarovu zkaženou násilnickou povahu a vy se tak strachujete o život Rafea i Liin. 
Nevím jak vás, ale mě velmi emociálně zasáhla smrt jejího bratra Walthera. No a teď si představte, že jeho kord nosí Komizar a Lia ho tak má neustále na očích... brrr! Myslím, že zápornou postavu Komizara si nedokáže oblíbit opravdu nikdo, jeho kruté činy jsou odzbrojující. Jediný rychlý čin.
Myslela jsem, že to bude stačit.
Nůž do břicha.
Pevný, dobře odhadnutý pohyb zápěstím. Jenže když mě Venda spolkla, když se kolem mě sevřely její pokřivené hradby a stovky zvědavých tváří, když jsem za sebou slyšela rachocení řetězů a když mě most zvedající se za mými zády odřízl od zbytku světa, věděla jsem, že musím jednat s jistotou.
Bez jediné chybičky.
Bude to vyžadovat spoustu činů, nejen jediný. Každý krok pečlivě zvážit. Bude třeba vyslovit lži. Získat důvěru. Překročit hranice odporu. Splést všechno trpělivě dohromady. A trpělivost není mou silnou stránkou.


Stejně jako v prvním díle jsou na konci kapitol krátké citace například z Morrighanské Knihy svatého písma, které nám odhalují vznik a obecně minulost Morrighanu. Tyto citace tak utváří dojem, jakoby svět vytvořený v knize opravdu existoval.
Musím se přiznat, že se nedokážu rozhodnout, který díl se mi líbil víc. Oba dva obsahují vše, co by čtivá kniha obsahovat měla. Nemohu tak dát nic jiného, než (opět) 100 %.

Chtěla bych ještě jednou strašně poděkovat e-shopu MegaKnihy.cz za zaslání knihy. Je neuvěřitelné, jak vstřícní, příjemní a milí pracovníci tam jsou. A ty ceny knih?! Nejnižší, jaké se na internetu dají najít (a poštovné za 59 Kč)! Sami se ZDE přesvědčete.


Hodnocení: 100 %


O autorovi: Mary E. Pearsonová
Spisovatelkou chtěla být již od mala, což se jí podařilo, neboť psaním knih se věnuje na plný úvazek. Žije v Carlsbadu v Kalifornii společně se svým manželem a dvěma zlatými retrívry.

(Zdroj: přebal knihy)

  • Počet komentářů: 1

Podobné články

1 komentářů

  1. Už mám tuhle sérii zarezervovanou v knihovně, tak se těším:D. A páni, musí to být vážně úžasné, když jsi jí dala 100%:D. Moc pěkná recenze"
    Windy pink style

    OdpovědětVymazat

Děkuji Vám za zpětnou vazbu, moc si toho vážím.