Novinka: stáhněte si stručný obsah vámi přečtené knihy, vložte si ho na první stránku a už nikdy nezapomeňte na děj!

Novinka: stáhněte si stručný obsah vámi přečtené knihy, vložte si ho na první stránku
a už nikdy nezapomeňte na děj!

Více informací

Recenze: Dvůr mlhy a hněvu

 *ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY PRVNÍHO DÍLU*


Anotace:
Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid.
A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží?


Autorka: Sarah J. Maasová
Druhý díl
Počet stran: 664
Žánr: fantasy, YA
Nakladatelství: CooBoo
psáno v ich-formě


Dojmy z knihy:
Po dočtení prvního dílu, jehož konec byl dechberoucí, jsem neztrácela ani minutu a ihned jsem do ruk popadla tu šestsetistránkovou bichli. Narozdíl od prvního dílu jsem se do tohoto druhého začetla okamžitě a bavil mě už od začátku. 

Feyre se v něm potýká s psychickými problémy po dlouhém pobytu ve vězení a prožívá velmi nepříjemné noční můry. Navíc je svázaná s Rhysandem - vladařem Nočního dvora - a musí s ním trávit každý měsíc týden svého času. 

Já jsem si Rhyse oblíbila už na konci prvního dílu, a jelikož má v tom druhém ještě daleko větší roli, netrvalo dlouho a naprosto jsem si ho zamilovala. Je to ten klasický "bad boy", ale zároveň elegantní okouzlující gentleman a jakoby vždycky věděl, co má říct. A co víc - jeho kruh blízkých přátel je jako jedna velká rodina a každý z nich má v mém srdci místečko. Obzvlášť drzý Cassian a tajemný Azriel, dva illyrijci s ne příliš příjemnou minulostí.
Tamlin, na druhou stranu... škoda slov, ale o tom se přesvědčte sami.

Schránka ztichla, jako by jí ta odpověď postačovala.
Strhla jsem ji z podstavce. Kov se mi zatnul do rukou a do krve mi pronikla cizí moc jako olejnatá skvrna.
Prastarý hlas zasyčel:
Lhářko.
A dveře se prudce zavřely.

Ačkoliv kniha může být na první pohled odpuzující svou tloušťkou, můžu vám zaručit, že se u ní ani na okamžik nebudete nudit. Naskytne se vám totiž možnost sledovat, jak se z vystrašené naivní vyhublé Feyre stane sebevědomá silná šlechetná žena, jež se nebojí za svůj lid a práva bojovat. Já sama jsem se dokonce přistihla, jak se nutím knihu odložit, aby mi ještě vydržela a abych ji nepřečetla příliš rychle. 

A to mě vede k jediné mé výtce, která však nemá nic společného s příběhem a kvalitou kontentu - přebal knihy. Nejenže na můj vkus působí jako kniha pro mladší diváky (čemuž tak rozhodně není), ale samotný název se vlivem častého používání a držení místy odškrábal - viz fotografie.


U své předchozí recenze na Dvůr trnů a růží jsem vám slíbila, že vám dám vědět, zda je druhý díl stejně tak dobrý, jako ten první. Světe div se, je ještě výrazně lepší! Popis Feyřiných stavů a pocitů, skvostné krajiny a prostředí Velarisu, vztahy mezi hlavními postavami a tolik nečekaných plot twistů... neexistuje jediná stránka, kterou bych autorce doporučila vyřadit. Je to úžasná kniha od začátku až do konce a už se nemůžu dočkat, až vám povyprávím o třetím díle. 


Hodnocení: 100 %


O autorovi: Sarah J. Maasová
Sarah J. Maas pochází z New Yorku. První podobu série Throne of Glass napsala, když jí bylo pouze šestnáct, a série je teď prodávána v třiadvaceti jazycích.
V roce 2008 absolvovala s vyznamenáním na Hamilton College z tvůrčího psaní a s vedlejším oborem religionistikou.
Dnes žije v Kalifornii. Když není zrovna zaneprázdněná psaním, prozkoumává spolu se svým manželem kalifornská pobřeží.

Okomentovat

0 Komentáře